Banka muhasebesi konu anlatımı, banka muhasebesinin temel niteliklerini, bankacılık kavramlarını, amaç ve ilkelerini, hesap planlarını ve işlemleri ele alır.

 

Banka muhasebesi konu anlatımı içerisinde bankacılık sektörü ile ilgili bilinmesi gereken tüm kavramlar öncelikli olarak ele alınırken; bankalarda tutulan defterler ve bu defterlerin hangi amaçlarla tutulduğu, bilanço, nazım tablosu, kar/zarar tablosu, nakit akış tablosu ve kar dağıtım tablosu da ayrıntılı şekilde açıklanır. Bunların yanı sıra banka muhasebesi konu anlatımı; bankalarda tek düzen hesap planı, yabancı para işlemleri ve reeskontu da incelemektedir.

 

Banka muhasebesi konu anlatımı ile ilgili ayrıntılı bilgi edinmek isteyenler için hazırlanmış olan Banka Muhasebesi Eğitim Setleri, balı başına bir kaynak niteliği taşımaktadır. Sesli ve görüntülü videolardan oluşur. Alanında uzman bir eğitim kadrosu tarafından hazırlanmıştır. Herhangi bir dershaneye gitmeksizin ya da başka bir kaynağa ihtiyaç duymaksızın banka muhasebesi ile ilgili her türlü bilgiye ulaşılabilmesini amaçlamaktadır.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)